Ciekawostki z Szuflady

Co warto wiedzieć?

Biznes

Namioty na wynajem

Wyjeżdżając na wakacje musimy znaleźć odpowiednie miejsce do odpoczynku i noclegu. Zazwyczaj wybieramy hotele, pokoje lub domki. O wiele tańszą alternatywą są namioty. Dlaczego w takim razie z nich nie skorzystać?

Nocleg pod namiotem może być naprawdę wspaniałym pomysłem. Jest to bardzo bliskie obcowanie z naturą, której często brakuje nam w codziennym życiu. Wakacje pod namiotem to świetny pomysł także dla ludzi, którzy lubią dreszczyk emocji. Niekonieczne jest wynajmowanie terenu przeznaczonego do rozbicia namiotu. Aczkolwiek, jest to wybór bezpieczniejszy. Teren ogrodzony i pilnowany całą dobę to dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Tak naprawdę namiot możemy rozbić w wielu miejscach np. w środku lasu czy na polanie.

Ale zanim do tego przejdziemy, zastanówmy się skąd możemy wziąć namiot. Jeśli planujemy jeździć na wycieczki dosyć często, dobrym pomysłem będzie zakup namiotu, który będzie nam służył przez kilka lat. Zupełnie odwrotną sytuacją jest wyjazd jednorazowy. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest wynajem namiotu. Za niewielką opłatą możemy wynająć namiot na czas wyjazdu. Różne firmy oferują namioty wynajem. Naszym zadaniem jest odnalezienie tej właściwej i najbardziej opłacalnej oferty. Wynajem namiotów to świetny pomysł również na przetestowanie, który nam bardziej odpowiada. Jeśli nie wiemy, który będzie lepszy, warto go przed zakupem przetestować.

Wracając do rozbicia namiotu to wybór miejsca do tego przeznaczonego będzie najrozsądniejszym wyborem jakiego możemy dokonać. Oczywiście możemy rozbić go w środku lasu, ale ryzyko spotkania dzikiej zwierzyny wzrasta bardzo wysoko. Takie spotkanie nie musi, ale może zakończyć się tragicznie. Dlatego lepiej nie kusić losu i wybrać miejsce bezpieczne. Jeśli jedziemy z dziećmi to będzie idealne miejsce dla nich. Zazwyczaj na takich kempingach są place zabaw, a same kempingi są umiejscowione bardzo blisko różnych atrakcji, np. blisko morza. Nie musimy wtedy długo iść na plażę, razem z dziećmi i toną różnych rzeczy plażowych. Gorzej jest w takich miejscach z toaletą, ponieważ zazwyczaj są to miejsca publiczne, z których korzystają wszyscy wczasowicze. A więc prywatności nie ma tam praktycznie wcale.

Podsumowując, wycieczka pod namioty to super doświadczenie dla każdego. Kupno namiotu jest jak najbardziej opłacalne, gdy chcemy jeździć regularnie na wakacje. Natomiast na wyjazd jednorazowy lub przetestowanie sprzętu lepiej jest wynająć namiot na kilka dni. Będziemy mieć wtedy pewność, że podoba nam się taki model namiotu i możemy śmiało dokonać świadomego zakupu na lata.