Ciekawostki z Szuflady

Co warto wiedzieć?

Uroda

Rzęsy volume – czym są?

Rzęsy volume to nowy trend w branży kosmetycznej. Zyskał popularność na całym świecie. Długie rzęsy już nie są wystarczające. Ideałem są rzęsy pełne objętości. Niestety tego efektu nie zapewnia klasyczne przedłużanie, które wydłuża, ale nie wypełnia rzęs, czego wiele osób potrzebuje. Pełne rzęsy wyglądają o wiele bardziej naturalnie niż tylko wydłużone, podkreślają spojrzenie i nadają mu wyrazistości.

Rzęsy volume – na czym polega technika?

Przedłużanie rzęs volume wykorzystuje technikę, która dodaje objętości, poprawia teksturę i objętość rzęs. Wiele osób ma bardzo cienkie, naturalne rzęsy lub ma ich bardzo mało, więc potrzebują jakiegoś sposobu, aby nadać im pełnię. Zanim opracowano tę nową metodę, jedynym sposobem, w jaki można było poradzić sobie z cienkimi, rzadkimi rzęsami, było nałożenie cięższej, grubszej pojedynczej rzęsy, która wygląda nienaturalnie.
Rzęsy volume to połączenie kilku lekkich, cienkich rzęs i dodania ich do jednej naturalnej rzęsy. Rzęsy są rozchylane, aby dodać objętości każdej naturalnej rzęsie. Waga rzęs volume jest zwykle mniejsza niż stosowanych do klasycznego przedłużania. Można dodać 2 do 8 połączonych rzęs. Oczywiście posiadanie maksymalnie 8 zwiększy całkowitą wagę każdej rzęsy. Jeśli rzęsy są bardzo cienkie, powinno się użyć tylko 2 lub 3 dodanych rzęs. Dobra kosmetyczka, na podstawie oceny naturalnych rzęs, doradzi jaka ilość będzie najlepsza.

Rzęsy volume – zalety

Objętościowe przedłużanie pomaga wypełnić luki między rzadkimi naturalnymi rzęsami. Objętość rzęs nadaje im puszysty, bardziej miękki wygląd. Dzięki niższej wadze, nie obciążają naturalnych rzęs i nie powodują zbyt dużych uszkodzeń.
Wiele osób uważa, że ​​większa objętość oznacza więcej kleju, ale jest to błędne przekonanie. Technika volume wymaga tylko niewielkiego ułamka tego, który jest używany przy innych technikach przedłużania. Rzęsy volume wyglądają również ciemniej.
Po przedłużaniu volume, można wstać rano i bez konieczności nakładania makijażu, wyglądać całkiem nieźle. Mając ciemne rzęsy, nie trzeba używać tuszu do rzęs.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Nałożenie pełnego zestawu rzęs może zająć nawet dwie godziny. Nie ma przy tym bólu ani dyskomfortu związanego z procesem aplikacji.
Rzęsy powinny wystarczyć na 3 do 5 tygodni, zanim będzie trzeba je uzupełnić. Dobrze jest nie moczyć ich w ciągu pierwszych 24 godzin, ponieważ klej musi całkowicie wyschnąć. Po tym czasie można je moczyć i nie powinny się uszkodzić, jednak warto unikać tarcia oczu, ponieważ może to spowodować wyrwanie rzęs.