Ciekawostki z Szuflady

Co warto wiedzieć?

przeciski-pod-torami
Budownictwo

Profesjonalne przeciski pod torami

Zastanawiasz się jak przenieść instalacje i media na drugą stronę torów lub drogi bez wykopów i ingerencji w torowisko lub nawierzchnię? Szukasz profesjonalnej i doświadczonej firmy, która zajmuje się wykonywaniem podziemnych przecisków pneumatycznych? Sprawdź, czym są przeciski podziemne i dowiedz się, gdzie można je wykonać.

Czym są przeciski pod torami?

Realizacja przecisku obejmuje projekt pracy oraz sposób jego realizacji. Do wykonania przecisku wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt i urządzenia z aktywną głowicą najlepszych europejskich firm. Dzięki stosowaniu najnowszych technologii możliwe jest wykonywanie otworów o średnicy dochodzącej do 2000 milimetrów. Najczęściej wykonywanymi pracami są przeciski pod torami, rzekami oraz drogami.

Wykonanie przecisku polega na wbiciu w grunt masywnej stalowej rury w odcinkach, przy użyciu głowicy udarowej. Kolejnym krokiem jest pospawanie wszystkich odcinków rury. Przesuwanie rury w głąb ziemi możliwe jest przy użyciu udaru w urządzeniu. Ruch powoduje nabieranie ziemi do środka rury. Cały urobek powstający podczas wiercenia jest wydmuchiwany z wnętrza rury za pomocą sprężonego powietrza.

Kiedy warto wykonać przecisk?

Przeciski pod torami, drogami lub rzekami wykonuje się podczas prac budowlanych dotyczących sieci wodociągowych, gazowych oraz ciepłowniczych. Są doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie aktualnego stanu infrastruktury, a także w miejscach, gdzie nie ma możliwości czasowego zamknięcia ciągów komunikacyjnych oraz ruchu pojazdów i środków transportu. Ten rodzaj prac budowlanych umożliwia firmom, instytucjom, a także inwestorom oszczędność czasu oraz środków finansowych, niż w przypadku tradycyjnych prac ziemnych przy instalacjach i sieciach.

Dzięki przepustom można uniknąć problematycznych obejść infrastruktury drogowej i zabudowy. Przeciski pod torami sprawdzają się także w czasie prac modernizacyjnych na liniach i magistralach kolejowych. Firma oferująca przeciski powinna prowadzić prace z wyjątkową ostrożnością i zgodnie z mapami warunków terenowych i sieci podziemnych. Ewentualne błędy w przeciskach, mogą okazać się w najlepszym przypadku bardzo kosztowne, a w najgorszym tragiczne w skutkach. Wymagana jest zatem najwyższa jakość prac i doświadczenie firmy realizującej przeciski pod torami, budowlami, lub ciągami komunikacyjnymi. Z usług firm zajmujących się przeciskami korzystają najczęściej duże firmy, które nie mogą pozwolić sobie na długie przestoje na realizowanej budowie.